VRER-ravit 01.12.2017 
VIP: 29.11.2017
​Järjestävä talli:Duán Stable
​
- Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä. 
- Yhdeltä omistajalta rajattomasti hevosia/lähtö. 
- Tammaderbyyn 1 hevonen + 1 varahevonen/talli/omistaja. Varahevoset täyttävät tyhjiksi jääneet paikat ilmoittautumisjärjestyksessä.
- Yksi henkilö voi ohjastaa vain kerran yhdessä lähdössä, mutta voi ohjastaa kaikissa lähdöissä. Keksityt kuskit sallittuja (kuskia ei ole pakko merkitä lainkaan)
- Tasoitusajoon otetaan mukaan 16 valjakkoa, ryhmäajoon 12 valjakkoa. Lähdöt jaetaan ryhmiin tarvittaessa.
- Ikärajat lämminverisillä 2-12v, kylmäverisillä 3-15v, poneilla 3-18v
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset ja ponit starttaavat omissa lähdöissään. 
- Jos lähtöön tulee 4 osallistujaa tai alle, se perutaan. (näissä raveissa lähdöt juostaan rutiinina ja palkinnot puolitetaan)

Tammaderby on rajattu Suomessa syntyneille (suvullisille), 4 vuotiaille lämminveritammmoille, joten suvuttomat ulkomaantuonnit eivät ole oikeutettuja osallistumaan.

​
Osallistuminen tapahtuu sähköpostiin virtuaalireibili@gmail.com, otsikoi viestisi VRER 55. 

Osallistumismuoto

Lähtö nro (rivinvaihto)
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys -- (ei tageja)
Tammaderbyyn osallistuville mukaan hevosen sivujen osoite!

Esim:
4v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 35,1akp --

Päivitetty 03.12.2017, klo 14:35 - tulokset
​
Lähdöt:

Koelähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m 
(hyväksytyn juoksun tehneille 50ve)

Koelähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m 
(hyväksytyn juoksun tehneille 50ve)

Koelähtö 3. Tasoitusajo peitsareille 2100m 
(hyväksytyn juoksun tehneille 50ve)

Lähtö 1 - Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset P: 1 500ve - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 2 - Tasoitusajo 1609m, 30,0 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset P: 2 000ve - 1 200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
Lähtö 3 - Tasoitusajo 1609m, 27,0-29,9 aikaiset kylmäveriset P: 2 000ve - 1 200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
Lähtö 4 - Tasoitusajo 1609m, 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset P: 3 000ve - 1 800ve - 1 200ve - 600ve (- 300ve)
Lähtö 5 - Tasoitusajo 1609m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset P: 4000ve - 3600ve - 3000ve - 2400ve - (1800ve)
Lähtö 6 - Ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit P: 1 500ve - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
Lähtö 7 - Ryhmäajo 1609m, yli 14,0 aikaiset peitsarit P:2 000ve - 1 200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)
Lähtö 8 - Ryhmäajo 1609m, alle 13,9 aikaiset peitsarit P: 4000ve - 3600ve - 3000ve - 2400ve - (1800ve)
Lähtö 9. Tammaderby, ryhmäajo 4-vuotiaille lämminveritammoille, 2600m P: 25 000 - 12 500 - 8000 - 4500 - 2000 - 1000 


Osallistujat: 
(tulokset tulevat osallistujien päälle)

​Koelähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m 
(hyväksytyn juoksun tehneille 50ve)

Koelähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m 
(hyväksytyn juoksun tehneille 50ve)

1. 3v t Saltan Haikea / Amelie (Salta) -- 01.45,5ke - hyväksytty 
2. 3v o Saltan Routa / Ellu (Salta) -- 01.46,2ke - hyväksytty 
3. 3v t Liian Näppärä / Fiona (HTC) ei enn. -- 01.47,2ke - hyväksytty 
4. 3v o Katajan Armoton / Tarmo (HTC) ei enn. -- 01.48,1ke x - hyväksytty 

Koelähtö 3. Tasoitusajo peitsareille 2100m 
(hyväksytyn juoksun tehneille 50ve)

1. 2v t Saltas Unfair / Ellu (Salta) -- 01.23,4ke - hyväksytty 
2. 2v t Saltas Vicious Mistress / Amelie (Salta) -- 01.25,2ke - hyväksytty 
3. 2v t Saltas Innocent Love / Eve (Salta) -- 01.27,6ke x - hyväksytty 

Lähtö 1 - Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset 
P: 1 500ve - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)

1. 3v Uudenkuun Voikukkien Valssi / Anton 44,4ke – 01.35,2ly 
2. 3v t Unissakulkija / Perho 44,2ke – 01.35,3ly 
3. 3v t Sinkkuvuosi / (PoRa) 36,4ly -- 01.35,4ly 
4. 3v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 38,2a -- 01.35,4ly x 
5. 3v o Duanin Cebuano / (PoRa) 47,7ke -- 01.35,6ly x 
6. 3v t Pompeji Villisti / (PoRa) 31,1aly -- 01.36,2ly 
7. 3v t Ulfhildr NRL / (ARO) 38,4a -- 01.36,4ly 
8. 3v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MIS) 38,2aly -- 01.36,6ly xx 
9. 3v t Zimsalabim / (PoRa) 35,3ly -- 01.36,6ly 
10. 3v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 34,1ly -- 01.37,2ly x 
11. 3v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 35,1ly -- 01.37,3ly 
12. 3v o Sølv’s Mikä Ikinä Lieneekään / Ida 44,2ke -- 01.37,6ly 
13. 3v o Kieran NRL / (ARO) 39,1a -- 01.38,2ly 
14. 3v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 38,3a -- 01.38,4ly 
15. 3v o Unian Valotus / (PoRa) 34,5ly -- 01.38,5ly xx 
16. 3v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 36,4 --​ 01.38,6ly 

Lähtö 2 - Tasoitusajo 1609m, 30,0 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset 
P: 2 000ve - 1 200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)

1. 4v t Snillin Kaarina / (SnRa) 35,5a -- 01.34,2ly  
2. 4v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) 35,3aly -- 01.34,5ly  
3. 4v t Raharuhtinatar I.F. / Petri (MIS) 33,4aly -- 01.34,5ly  
4. 4v r VP Vermuda / Fiona (HTC) 34,8aly -- 01.34,5ly  
5. 4v o Duanin Noniin / (ARO) 32,2a -- 01.34,6ly xx 
6. 4v t Uudenkuun Aina-Unelma / Sara 36,2akp – 01.35,5ly  
7. 4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly -- 01.35,5ly  
8. 4v t Savun Tuutikki / Tarmo (HTC) 35,2ake -- 01.36,2ly 
9. 4v t Raharuhtinatar I.F. / Ida 33,4aly -- 01.36,5ly 
10. 5v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 35,3ly -- 01.36,5ly x 
11. 4v t Unizuumi / Sara (HTC) 35,4ake -- 01.37,1ly xx 
12. 4v t Saltan Huikea / Ellu (Salta) 32,3ake -- 01.37,3ly 

Hylätty 
4v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 36,6ly -- - k
4v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 34,1ly -- - hll

Ryhmä 2
1. 4v t AH Hallakuu / (ARO) 31,5a -- 01.30,1ly  
2. 5v o Valtarian Valkotakki / Amelie (Salta) 30,3ake -- 01.30,4ly x 
3. 11v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,0a -- 01.31,2ly  
4. 5v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 30,5a -- 01.31,2ly  
5. 4v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,3aly -- 01.31,2ly x 
6. 5v t Toivon Metsätähti / Olli 31,4ake -- 01.31,3ly x 
7. 4v o AH Barbaari / (ARO) 31,4a -- 01.31,4ly  
8. 5v t Savun Cancan / (ARO) 30,2a -- 01.32,2ly  
9. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 31,3aly -- 01.32,3ly xx 
10. 5v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 30,2a -- 01.32,3ly 
11. 5v o Nopankääntäjä / Perho 30,6ake -- 01.32,3ly 
12. 5v t Duanin Okariina / (ARO) 30,1a -- 01.33,2ly x 
13. 5v t Rohdon Vilma / (PoRa) 30,4ake -- 01.33,3ly 
14. 4v o Villi-Ari P / (PoRa) 31,6ake -- 01.33,3ly 
15. 4v o Snillin Otello / (PoRa) 30,2ake -- 01.33,4ly x 
16. 4v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 31,2a -- 01.33,4ly 


Lähtö 3 - Tasoitusajo 1609m, 27,0-29,9 aikaiset kylmäveriset 
P: 2 000ve - 1 200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)

1. 5v o Lännen Nopein / (PoRa) 29,2ake -- 01.28,5ly  
2. 9v o Viekas Kettu / Perho 29,2ke – 01.28,6ly  
3. 4v o Sotilasmuurahainen / Pekka 29,9ke -- 01.28,6ly  
4. 4v t Suukon Novelle / (PoRa) 29,3aly -- 01.29,1ly  
5. 6v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 29,2a -- 01.29,3ly  
6. 5v o Thorstein Snilli / (SnRa) 29,9 -- 01.29,6ly  
7. 4v o Drotsibojonsson / (SnRa) 29,5 -- 01.30,3ly 
8. 6v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 29,0ake -- 01.30,5ly 
9. 5v o AH Yövahti / (ARO) 29,6a -- 01.30,6ly x 
10. 5v t Valheenpaljastaja / Ida 29,8ake – 01.31,2ly 
11. 5v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 29,3ake -- 01.31,2ly x 

Hylätty 
5v t AH Mintturae / (ARO) 29,5a -- - hml

Ryhmä 2
1. 5v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 29,2aly -- 01.28,2ly  
2. 4v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 29,2ake -- 01.28,5ly  
3. 4v t Snillin Topaasi / (SnRa) 29,3a -- 01.29,2ly  
4. 6v t Adinan Kreivitär / Julia (Adina) 29,6 -- 01.29,2ly  
5. 4v o Pompeji Atria / (PoRa) 29,2ake -- 01.29,2ly  
6. 6v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 29,1a -- 01.29,4ly x 
7. 9v o Pronssi / Mauri Tepsala (TIKKA) 29,1ake – 01.29,6ly 
8. 5v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 29,3 -- 01.31,1ly 
9. 4v t Selvästi Joo I.F. / Ellu (Salta) 29,5ake -- 01.31,1ly 
10. 6v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 29,1 -- 01.31,3ly 

Ryhmä 3
1. 6v t Varismäen Virvatuli / Tiia (NAM) 28,4ake -- 01.28,1ly  
2. 5v t Saltan Ruustinna / Amelie (Salta) 28,2aly -- 01.28,3ly xx 
3. 7v o Taivaan Myrskyvaroitus / Anton 28,5aly -- 01.28,3ly x 
4. 7v t AH Kuunlilja / (ARO) 28,2a -- 01.28,3ly  
5. 7v o AH Vintrig / (ARO) 28,3a -- 01.28,4ly x 
6. 5v o Valtarian Pikkuseteli / Eve (Salta) 28,2ake -- 01.28,5ly x 
7. 6v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,3aly -- 01.29,2ly  
8. 9v t Kekan Satiiri / (ARO) 28,3a -- 01.29,3ly  
9. 8v t Tupla-Tahti / Sara 28,4ake -- 01.29,4ly 
10. 4v o Raikulipoika / Lauri Lappi (TIKKA) 28,6aly -- 01.30,2ly 
11. 6v o Iki-Lennu / Tarmo (HTC) 28,2ake -- 01.30,6ly 
12. 5v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 28,6aly -- 01.31,2ly 
13. 11v t Liljantytön Henkäys / Jasmin 28,4ake -- 01.31,6ly x 
14. 5v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 28,3a -- 01.31,6ly 

Hylätty 
5v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,1aly-- - hpl
5v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 -- - k

Ryhmä 4
1. 11v t Jalon Villivadelma / Timo Kalte (TIKKA) 27,6ake -- 01.28,1ly  
2. 5v t AH Tiikerililja / (ARO) 27,2a -- 01.28,2ly  
3. 5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 27,2a -- 01.28,2ly  
4. 7v t Duanin Salmari / Johanna (HTC) 27,2ke -- 01.29,3ly  
5. 6v o Saltan Pinkeä / Markus (Salta) 27,2ake -- 01.29,3ly  
6. 5v t Snillin Timantti / (SnRa) 27,3a -- 01.29,4ly  
7. 6v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 27,1a -- 01.29,6ly xx 
8. 5v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 27,1ly -- 01.30,2ly xx 
9. 5v o Lamourin Pelimies / Fiona (HTC) 27,6aly -- 01.30,3ly x 
10. 5v o Sävelen Felix / (PoRa) 27,2ake -- 01.31,2ly 
11. 6v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 27,1a -- 01.31,2ly 
12. 6v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 27,5aly -- 01.31,3ly 
13. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MIS) 27,2ke -- 01.31,4ly xx 
14. 9v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 -- 01.31,4ly x 
15. 5v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 27,0aly -- 01.31,5ly 

Hylätty 
5v t Saltan Tuikea / (SnRa) 27,3a -- - hml

Lähtö 4 - Tasoitusajo 1609m, 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset 
P: 3 000ve - 1 800ve - 1 200ve - 600ve (- 300ve)

1. 9v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,1ly xx 
2. 5v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 26,3aly -- 01.27,2ly  
3. 5v t EP Peppiina / Kaisa (BUG) 26,4ake -- 01.27,2ly  
4. 9v t Duanin Metsätähti / (ARO) 26,2a -- 01.27,5ly x 
5. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 26,4ake -- 01.27,5ly  
6. 9v t AH Furstinna / (ARO) 26,4a -- 01.28,1ly  
7. 8v o AH Vääpeli / (ARO) 26,5a -- 01.28,2ly xx 
8. 5v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 26,2 --​​​ 01.28,4ly  
9. 9v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,3a -- 01.30,3ly 
10. 5v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 26,4ake -- 01.30,4ly 
11. 5v o Snillin Iivari / (SnRa) 26,3a -- 01.30,5ly xx 
12. 9v o AH Irokeesi / (ARO) 26,3 -- 01.30,5ly 
13. 5v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 26,2 --​​​ 01.30,5ly 
14. 7v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,6a -- 01.30,6ly 

Hylätty 
6v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 26,4aly -- - hpl
7v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,3a -- - hll

Ryhmä 2
1. 5v o AH Cetan / (ARO) 25,6 -- 01.27,2ly  
2. 9v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,3a -- 01.27,3ly  
3. 9v t AH Sadetanssi / (ARO) 25,2 -- 01.28,4ly x 
4. 15v t Iki-Fiina / (ARO) 25,3 -- 01.28,6ly  
5. 12v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 -- 01.29,3ly  
6. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 25,3ly -- 01.29,4ly  
7. 6v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 25,3aly -- 01.29,4ly xx 
8. 10v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 -- 01.29,4ly 
9. 10v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.29,5ly 
10. 10v o AH Zombie / (ARO) 25,2a -- 01.30,2ly x 
11. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.30,3ly 
12. 5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 25,9ake -- 01.30,5ly 
13. 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) ​​25,2aly -- 01.30,6ly 

Hylätty 
12v t AH Caolila / (ARO) 25,2a -- - hml

Ryhmä 3
1. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 25,2ake -- 01.27,2ly  
2. 7v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 25,6ake -- 01.27,2ly  
3. 9v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,2a -- 01.27,3ly  
4. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MIS) 25,4ake -- 01.27,3ly x 
5. 5v o Hiisin Hiski / (PoRa) 25,7ake -- 01.28,1ly  
6. 9v t Saltan Hahtuva / Amelie (Salta) 25,2ake -- 01.28,4ly  
7. 5v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 25,4ake -- 01.28,5ly 
8. 6v o Snillin Vihtori / (SnRa) 25,3a -- 01.29,1ly xx 
9. 7v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 25,3aly -- 01.30,2ly 
10. 6v t Snillin Karpalo / (SnRa) 25,8a -- 01.30,6ly xx 

Hylätty 
12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 25,4aly -- - hyl
10v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 25,5 -- k


Lähtö 5 - Tasoitusajo 1609m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset 
P: 4000ve - 3600ve - 3000ve - 2400ve - (1800ve)

1. 7v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 24,2ake -- 01.25,1ly x 
2. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 24,9ake -- 01.25,2ly  
3. 15v r Vanlottad / Lauri Lappi (TIKKA) 24,3ake -- 01.25,3ly  
4. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- 01.25,5ly  
5. 8v o Rahhaa Tulloo / Petra (MIS) 24,9ke -- 01.25,5ly  
6. 8v o Ikikorven Taskunauris / Ellu (Salta) 24,4ake -- 01.26,3ly 
7. 15v o Aavekuu / (ARO) 24,2a -- 01.26,5ly xx 
8. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 24,6ake -- 01.27,2ly 
9. 6v t Sadunsointu / Micke (MIS) 24,8aly -- 01.27,5ly 
10. 8v o AH Sysi / (ARO) 24,3a -- 01.28,4ly xx 

Ryhmä 2
1. 15v t Liian Hopee / (ARO) 23,7a -- 01.24,1ly x 
2. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.24,2ly xx 
3. 10v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.24,3ly  
4. 15v o Kullantakoja / (ARO) 23,8a -- 01.24,5ly  
5. 8v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.23,0 -- 01.25,2ly  
6. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MIS) 23,3aly -- 01.25,5ly xx 
7. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 23,5ake -- 01.25,5ly  
8. 10v t. Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.26,2ly 
9. 9v o Iki-Asko / (PoRa) 23,6aly -- 01.26,5ly 
10. 8v o Duanin Valpuri / Fiona (HTC) 23,7aly -- 01.27,2ly 
11. 6v t O.R. Seireeni / (PoRa) 23,2ake -- 01.27,2ly 
12. 9v t AH Höstblom / Amelie (Salta) 23,3ake -- 01.27,6ly 

Hylätty 
6v o Rongoteus / Tinu (BUG) 23,5aly -- - k

Ryhmä 3
1. 12v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.24,3ly  
2. 15v t Savun Valkea / (ARO) 22,3a -- 01.24,4ly x 
3. 6v t Trullin Päivätär / Kaisa (BUG) 21,6aly -- 01.24,4ly  
4. 11v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 21,3aly -- 01.24,5ly x 
5. 6v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 21,4aly -- 01.25,2ly  
6. 12v o Savun Carmiva / (ARO) 20,2a -- 01.25,3ly  
7. 9v o Koistilan Joona / Petri (MIS) 22,9aly -- 01.25,5ly x 
8. 12v o Ketku-Make / (PoRa) 22,4aly -- 01.25,5ly x 
9. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 22,8a -- 01.25,6ly x 
10. 10v t AH Harhaleikki / (ARO) 22,7a -- 01.25,6ly 
11. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a -- 01.26,6ly 
12. 12v o Woimanpoika / Heli (Team Ninitra) 20,2a -- 01.27,1ly 
13. 10v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 22,1aly -- 01.27,2ly 
14. 14v o Huliwili I.F. / Merja (MRA) 20,3ake -- 01.27,3ly 
15. 8v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- ​ 01.27,4ly 
16. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MIS) 20,7aly -- 01.27,6ly 

Ryhmä 4
1. 9v o Tulihurma I.F. / Ville (Salta) 21,7ly -- 01.24,1ly  
2. 14v o Nordsvensk / (SnRa) 21,4a -- 01.24,4ly  
3. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,5ly  
4. 9v t Ruskon Lennotar / Paula (Salta) 21,0ake -- 01.25,2ly  
5. 7v o PII Savustus / Maija (Salta) 21,1ake -- 01.25,4ly xx 
6. 13v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 22,4a -- 01.25,6ly  
7. 8v o Snillin Viikari / (SnRa) 21,0a -- 01.26,3ly  
8. 11v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,3a -- 01.26,3ly 
9. 9v t O.R. Wihutar / Markus (Salta) 22,2ake -- 01.26,4ly x 
10. 9v o Saltan Vääristymä / Eve (Salta) 22,3ake -- 01.26,5ly 
11. 8v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- 01.27,2ly x 
12. 13v o Valtarian Humare / (SnRa) 22,1a -- 01.27,2ly 
13. 15v o Tierra's Vinder / (SnRa) 21,2a -- 01.27,5ly 

Hylätty 
11v t Snillin Herttainen / (SnRa) 21,5a -- - k

Lähtö 6 - Ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit
P: 1 500ve - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)

1. 2v o Wyvern Stain / (ARO) p16,2a -- 01.15,2aly  
2. 2v t Wingless Stain / (ARO) p15,3a -- 01.15,5aly  
3. 2v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.15,3aly -- 01.16,1aly  
4. 2v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.15,2aly-- 01.16,5aly  
5. 2v o Wolfburn Ach / (ARO) p15,5a -- 01.17,3aly 
6. 2v o Stormbringer Stain / (ARO) p16,4a -- 01.17,4aly 

Lähtö 7 - Ryhmäajo 1609m, yli 14,0 aikaiset peitsarit 
P:2 000ve - 1 200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)

1. 3v t Tempest Ach / (ARO) p14,5a -- 01.15,2aly  
2. 3v t Maya Stain / Vilma (DP) p.15,5aly -- 01.15,3aly  
3. 3v o Rosenior Stain / Stanley (DP) p.17,3a -- 01.16,5aly  
4. 3v t Tenneche Snilli / Tero J. (DP) p.17,2a -- 01.16,6aly  
5. 3v o Vanguard Ach / (ARO) p16,3a -- 01.17,1aly 
6. 3v t Sidewalk Duán / Tauno (DP) p.16,2aly -- 01.17,4aly 
7. 3v o Rising Lord Duán / Fred (DP) p.16,6aly -- 01.17,5aly 

Lähtö 8 - Ryhmäajo 1609m, alle 13,9 aikaiset peitsarit 
P: 4000ve - 3600ve - 3000ve - 2400ve - (1800ve)


1. 4v t Arlington Heights GA / S (ION) p.13,4a -- 01.12,1aly  
2. 8v t Infinity Ach / (ARO) p11,3a -- 01.12,2aly  
3. 3v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.12,2a -- 01.12,2aly  
4. 3v o Captain Snilli / (SnRa) p.11,8a -- 01.12,3aly  
5. 4v o Quinlan Duán / (ARO) p12,1a -- 01.12,3aly 
6. 4v t Possessive Duán / Tero K. (DP) p.11,4aly -- 01.12,5aly  
7. 5v t Dance Of Time / (ARO) p11,3a -- 01.12,6aly  
8. 5v o Resist And Bite / (ARO) p11,2a -- 01.13,4aly 
9. 3v t Flippetyflap Ach / (ARO) p12,4a -- 01.14,3aly 
10. 3v t Devilslittlesister / (ARO) p12,4a -- 01.14,5aly 
11. 5v t Hellion Ach / (ARO) p11,4a -- 01.15,2aly  

Hylätty 
4v t Panther Ach / Fia (DP) p.11,2aly -- k


Ryhmä 2
1. 4v o Iceking Stain / (ARO) p10,4a -- 01.11,2aly  
2. 4v o Moneyinthebank / (ARO) p10,1a -- 01.11,4aly  
3. 4v t Sledgehammer / (ARO) p11,1a -- 01.12,2aly  
4. 4v t Iamthebest / (ARO) p10,5a -- 01.12,3aly  
5. 4v o Trickquess Duán / Bella (DP) p.10,1aly -- 01.12,3aly  
6. 5v o Atomic Samurai / (ARO) p10,2a -- 01.12,5aly  
7. 5v o ​Capitano Duán / Nora (DP) p.10,3aly -- 01.12,5aly  
8. 6v t Delete Ach / (ARO) p10,2a -- 01.12,6aly 
9. 4v t Devana Ach / (ARO) p10,1a -- 01.13,3aly 
10. 6v o Icaros Duán / (ARO) p10,2a -- 01.13,3aly 
11. 4v o Tombstone / (ARO) p10,4a -- 01.14,2aly 
12. 6v t Hellraiser Ach / (ARO) p10,5a -- 01.14,4aly 

Ryhmä 3
1. 4v t Saltas Shun / Maija (Salta) p.10,2aly -- 01.11,1aly  
2. 5v o Lunatic Tears / Ville (Salta) p.10,1ake -- 01.11,2aly  
3. 4v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.10,4a -- 01.11,3aly  
4. 4v o Saltas Reversal / Markus (Salta) p.10,2aly -- 01.11,5aly  
5. 4v o Saltas Erroneous / Amelie (Salta) p.10,4aly -- 01.12,4aly 
6. 4v t Saltas Unless / Ellu (Salta) p.12,2aly -- 01.13,1aly 
7. 4v o Flaming Snilli / (SnRa) p.10,1a -- 01.13,3aly 
8. 5v o Saltas Upbraid / Eve (Salta) p.10,3ake -- 01.14,4aly  

Ryhmä 4
1. 7v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p09,2a -- 01.10,1aly  
2. 8v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a -- 01.10,1aly  
3. 5v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- 01.10,1aly  
4. 9v o Rise Of Evil / (ARO) p09,2a -- 01.10,5aly  
5. 6v o D'aragon Duán / (ARO) p09,3a -- 01.11,2aly  
6. 6v t Midnight Queen / (ARO) p09,3a -- 01.11,2aly  
7. 8v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- 01.11,4aly 
8. 6v o Natural Selection / silence (NAM) p.09,1aly -- 01.11,5aly 
9. 8v o Red Ice Ach / (ARO) p09,1a -- 01.12,5aly  
10. 7v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- 01.12,5aly 
11. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.09,2a -- 01.13,3aly 
12. 5v o Archangel Duán / Ari (DP) p.09,2aly -- 01.13,4aly 
 
Ryhmä 5
1. 9v t Echo Ach / (ARO) p08,4a -- 01.09,1aly  
2. 5v t Saltas Nothing To Love / Sara (Salta) p.08,1aly -- 01.09,3aly  
3. 6v o Charon Ach / (SnRa) p.08,8a -- 01.09,4aly  
4. 9v o Deveron Ach / (ARO) p08,6a -- 01.10,2aly  
5. 8v o Horus Ach / (ARO) p08,1a -- 01.10,4aly  
6. 8v o Innoxious Arrow / Aku (Salta) p.08,1aly -- 01.10,5aly 
7. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,1a -- 01.11,4aly  
8. 6v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- 01.12,1aly 
9. 6v t Bow N' Arrow / Tiia (NAM) p.08,1ly -- 01.12,4aly 
10. 6v o Saltas Uneasy / Paula (Salta) p.08,4aly -- 01.12,6aly 


Lähtö 9. Tammaderby, ryhmäajo 4-vuotiaille lämminveritammoille, 2600m 
P: 25 000 - 12 500 - 8000 - 4500 - 2000 - 1000

4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 16,3aly -- 
4v t Amelia Ach / (ARO) 15,4a --
4v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,0aly --
4v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 16,4a -- 
4v t Gone With The Sin / misery. (MIS) 16,5ake -- 
4v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 13,5aly -- 
4v t Juniper Speedkicker / Fiona (HTC) 15,2ke -- 
4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 16,1aly -- 
4v t Geisha Snilli/ (SnRa) 15,8a -- 
4v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 13,2aly --
4v t Rjazán Galína / Reino P (RuKo) 15,2aly -- 


VARA 
4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 16,1aly --
4v t Ironborn Ach / (ARO) 16,2a --
4v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 16,4a -- 
4v t By Your Side / Petra (MIS) 15,2ke --
4v t OR'My Magic Crump / (Blvd) 16,3aly -- 

Tulokset

1. 4v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 13,2aly -- 01.16,1akp  
2. 4v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 16,4a -- 01.16,3akp x 
3. 4v t Geisha Snilli/ (SnRa) 15,8a -- 01.16,3akp  
4. 4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 16,1aly -- 01.16,5akp  
5. 4v t Gone With The Sin / misery. (MIS) 16,5ake -- 01.16,6akp  
6. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 16,1aly -- 01.17,3akp  
7. 4v t Juniper Speedkicker / Fiona (HTC) 15,2ke -- 01.17,4akp 
8. 4v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 13,5aly -- 01.18,2akp 
9. 4v t Amelia Ach / (ARO) 15,4a -- 01.19,3akp 
10. 4v t Rjazán Galína / Reino P (RuKo) 15,2aly -- 01.19,5akp 
11. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 16,3aly -- 01.19,5akp 

Hylätty 
4v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,0aly -- - hll